Інститут мистецтв

Іваненко Валентина

. Posted in Інститут мистецтв

Заслужена артистка України, співачка, обдарована прекрасним лірико-колоратурним сопрано. Випускниця інституту мистецтв НПУ імені М.П. Драгоманова (1985 рік  випуску).

Народилась 7 березня 1962 року в селі Шевченкове, Черкаської обл.

Розпочала свій творчий шлях в Державній академічній хоровій капелі «Думка».

У 1993 році була удостоєна першої премії і звання лауреата І Міжнародного конкурсу виконавців камерної музики «Золота осінь».

З 1994 року працює солісткою в Державній  чоловічій хоровій капелі України імені Л.М. Ревуцького. Концерти Валентини Іваненко з успіхом проходять в Київській Національній філармонії України, обласних філармоніях, Будинку органної і камерної музики, Національній музичній академії імені П.І. Чайковського.

У репертуарі співачки різноманітні програми старовинної, зарубіжної, російської, української музики, сольні партії у великих вокально-симфонічних творах А. Вівальді, Г.Ф. Генделя, В.А. Моцарта, Дж. Россіні, К. Орфа, а також музика сучасних авторів: Є. Станковича, Л. Дичко, А. Штогаренка та ін.

Валентина Іваненко постійно займається благодійною  діяльністю і виступіє з концертними  програмами в школах, гімназіях, інтернатах, військових частинах, будинках культури. Частина її роботи - зустрічі зі слухачами, спілкування з дітьми, педагогами. З концертами-лекціями артистка виступала за кордоном, долучаючи зарубіжних слухачів до багатогранної української культури.

Голос артистки постійно звучить по національному  радіо і телебаченню. Вона брала  участь у багатьох міжнародних фестивалях та мала великий успіх. «Український соловейко» - так вітають співачку вдячні слухачі Америки, Канади, Англії, Франції, Бельгії, Іспанії, Ізраїлю.

Макаренко Ольга

. Posted in Інститут мистецтв

Народна артистка України - співачка, актриса, доцент кафедри  «Теорії та методики постановки голосу»  НПУ імені М.П. Драгоманова, з числа  тих українських митців, які протягом всього життя робили честь і славу  українському мистецтву у світі. її помітно вирізняє сильний, рідкісний за густим тембральним окрасом голос, яким співачка володіє з віртуозною легкістю. Серйозно займалась народним вокалом з дитинства.

Ольга Макаренко народилася 12 червня 1958 року у родині, де завжди любили та вміли  співати. Випускниця інституту мистецтв НПУ імені М.П. Драгоманова випуску 2008 року.

Вона  багато гастролює. її репертуар увібрав  в себе величезну палітру музичних стилів та напрямків - від народних пісень до композицій в естрадному стилі, багато з яких стали класикою української естради. Але, звісно ж, головною в творчості Ольги була й лишається народна музика, яку люблять мільйони людей.

Окремим етапом творчості в музичній кар'єрі  співачки стало знайомство з прекрасним артистом, композитором та виконавцем - Миколою Мозговим. Ольга Макаренко стала однією з найкращих виконавицей його пісень, серед них легендарні «Зачаровані слова», «Веснянка» и «Любов останньою ніколи не буває».

Головна її привабливість для слухачів заключається в тому, що співачка залишається  вірною народній манері виконання. Народність проявляється в постановці голосу, у простоті, стриманості поведінки на сцені, і, нарешті, у доборі репертуару: пісні Ольги завжди ліричні, наспівні, в них немає випадкових, нічого не значущих, пустих слів.

•     Ось уже й навчальний рік розпочався для аспірантів, зарахованих на перший курс навчання.   А 17 жовтня 2017 року вони усі зібралися у залі послухати перші настанови очільника нашого вишу, адже цього дня мали змогу зустрітися з Віктором Андрущенком, ректором НПУ імені М.П. Драгоманова.     Ректор привітав молодих науковців та дав їм кілька слушних і цінних порад, почерпнутих з власного життєвого досвіду, приправивши їх, звичайно, жартами та цікавими історіями.

•     Мрієте про вступ до одного з найкращих вищих навчальних закладів? Вагаєтесь, яку спеціальність обрати? Хочете дізнатись, що очікує Вас протягом наступних 5 років життя?      Тоді приходьте 22 жовтня 2017 року на Всеукраїнський освітній форум «Успішний 11-класник» (http://znoua.com/go/azX90916mV85) у м. Київ та знайдіть відповіді на всі свої запитання!

•        Українські воїни! Українські козаки та козачки!      Дозвольте сьогодні від усієї нашої Великої Драгоманівської Родини висловити Вам вдячність за мирний і спокійний сон, за можливість кожного дня жити вільно на своїй території і ходити по рідній землі, розмовляти рідною мовою, за ту гордість, що виникає, коли називаєш себе українцем. У цьому Ваша безпосередня заслуга!

•     Останнім часом у певної частини студентів Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова виникли принципові розходження в думках та справах щодо завдань і принципів діяльності органів студентського самоврядування.     Окремі члени Студентської ради і особа, яка ініціює себе,  як її голова (хоча є усі підстави вважати її нелегітимною), своїми діями розбалансували діяльність студентського колективу. Через застосування ними брудних технологій, залякування та шантаж, студенти 11-ти факультетів із 16 були змушені висловити їм недовіру та своє прагнення представляти справжні інтереси всього колективу студентів на принципах відкритості, прозорості та колегіальності.

•   Колектив Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова привітав захисників нашої держави урочистим концертом «Під Покровою Твоєю, Богородице…», запросивши усіх, хто бажає, відвідати захід та долучитися до святкування. Серед учасників концерту – народні артисти, заслужені діячі мистецтва України, Заслужений академічний симфонічний оркестр, Заслужений академічний ансамбль пісні і танцю, творчі колективи Факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського.