Інститут мистецтв

Іваненко Валентина

. Posted in Інститут мистецтв

Заслужена артистка України, співачка, обдарована прекрасним лірико-колоратурним сопрано. Випускниця інституту мистецтв НПУ імені М.П. Драгоманова (1985 рік  випуску).

Народилась 7 березня 1962 року в селі Шевченкове, Черкаської обл.

Розпочала свій творчий шлях в Державній академічній хоровій капелі «Думка».

У 1993 році була удостоєна першої премії і звання лауреата І Міжнародного конкурсу виконавців камерної музики «Золота осінь».

З 1994 року працює солісткою в Державній  чоловічій хоровій капелі України імені Л.М. Ревуцького. Концерти Валентини Іваненко з успіхом проходять в Київській Національній філармонії України, обласних філармоніях, Будинку органної і камерної музики, Національній музичній академії імені П.І. Чайковського.

У репертуарі співачки різноманітні програми старовинної, зарубіжної, російської, української музики, сольні партії у великих вокально-симфонічних творах А. Вівальді, Г.Ф. Генделя, В.А. Моцарта, Дж. Россіні, К. Орфа, а також музика сучасних авторів: Є. Станковича, Л. Дичко, А. Штогаренка та ін.

Валентина Іваненко постійно займається благодійною  діяльністю і виступіє з концертними  програмами в школах, гімназіях, інтернатах, військових частинах, будинках культури. Частина її роботи - зустрічі зі слухачами, спілкування з дітьми, педагогами. З концертами-лекціями артистка виступала за кордоном, долучаючи зарубіжних слухачів до багатогранної української культури.

Голос артистки постійно звучить по національному  радіо і телебаченню. Вона брала  участь у багатьох міжнародних фестивалях та мала великий успіх. «Український соловейко» - так вітають співачку вдячні слухачі Америки, Канади, Англії, Франції, Бельгії, Іспанії, Ізраїлю.

Макаренко Ольга

. Posted in Інститут мистецтв

Народна артистка України - співачка, актриса, доцент кафедри  «Теорії та методики постановки голосу»  НПУ імені М.П. Драгоманова, з числа  тих українських митців, які протягом всього життя робили честь і славу  українському мистецтву у світі. її помітно вирізняє сильний, рідкісний за густим тембральним окрасом голос, яким співачка володіє з віртуозною легкістю. Серйозно займалась народним вокалом з дитинства.

Ольга Макаренко народилася 12 червня 1958 року у родині, де завжди любили та вміли  співати. Випускниця інституту мистецтв НПУ імені М.П. Драгоманова випуску 2008 року.

Вона  багато гастролює. її репертуар увібрав  в себе величезну палітру музичних стилів та напрямків - від народних пісень до композицій в естрадному стилі, багато з яких стали класикою української естради. Але, звісно ж, головною в творчості Ольги була й лишається народна музика, яку люблять мільйони людей.

Окремим етапом творчості в музичній кар'єрі  співачки стало знайомство з прекрасним артистом, композитором та виконавцем - Миколою Мозговим. Ольга Макаренко стала однією з найкращих виконавицей його пісень, серед них легендарні «Зачаровані слова», «Веснянка» и «Любов останньою ніколи не буває».

Головна її привабливість для слухачів заключається в тому, що співачка залишається  вірною народній манері виконання. Народність проявляється в постановці голосу, у простоті, стриманості поведінки на сцені, і, нарешті, у доборі репертуару: пісні Ольги завжди ліричні, наспівні, в них немає випадкових, нічого не значущих, пустих слів.

•      Уже вшосте Первинна профспілкова організація студентів проводить випуск студентів-активістів Центру культури і мистецтв, Студентського наукового товариства імені Григорія Волинки, Студентського Парламенту, Профспілки та ін.

•       В рамках науково-мистецького проекту «Україна в Європейському просторі: спільні цінності освіти та мистецтва», який відбувся на початку травня цього року, делегація Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова у складі декана факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Василя Ілліча Федоришина, студентського камерного оркестру та викладачів різних факультетів університету здійснила тур такими країнами як Чехія, Німеччина, Бельгія, Франція, Австрія, Польща, провівши наукові конференції та концерти в Карловому Університеті (Прага, Чехія),

•     Шановні абітурієнти, батьки і ті, кого цікавить питання вступної кампанії 2018 року!  Усім, хто склав цьогоріч ЗНО і готується вступати до омріяного закладу вищої освіти, але все ще губиться у всіх цих правилах та умовах вступу, радимо переглянути цей сюжет >>> https://www.youtube.com/watch?v=7XbhI-NS42o  Відповідальний секретар Приймальної комісії Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова професор Тарас Олексійович Олефіренко відвідав програму на радіо «Голос Столиці», де розповів про всі тонкощі вступу, що потрібно знати і як діяти кожному вступнику та багато іншого...    Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова цього року пропонує більше сотні різноманітних спеціальностей. А щоб не розгубитися у них, скористайтеся наступною програмою, яка, безсумнівно, допоможе Вам із вибором: http://vstup.npu.edu.ua/uk-ua/obery-svoyu-spetsialnist Прес-служба університету

•    Спеціальна освіта в Україні. Яка вона нині? Як її отримати? Які спеціалізації пропонує факультет корекційної педагогіки та психології НПУ імені М. П. Драгоманова?      Хочете почути відповіді – програма «Непростий вибір» (ефір від 19 червня 2018 року) на RADIO HAYAT, де доктор педагогічних наук, професор, заступниця декана факультету корекційної педагогіки та психології НПУ імені М. П. Драгоманова Світлана Федоренко і магістрантка цього факультету Інна Ханас ознайомлять Вас із усіма особливостями і тонкощами професій  логопед, тифлопедагог, олігофренопедагог, сурдопедагог, ортопедагог, психолог та ін., а також повідають Вам особливості та переваги навчання на цих спеціальностях. Прес-служба університету

•     На 82 році життя відійшов у кращий світ відомий український поет, перекладач, кіносценарист, літературний критик, член Наглядової ради НПУ імені М. П. Драгоманова Іван Драч.